Böyle yorum yazın siz de hediye kazanın

Böyle yorum yazın siz de hediye kazanın

Mobiletişim’de yaklaşık 2000 adet telefon ve bu telefonlara yapılmış on binlerce yorum var. Bize gönderdiğiniz yorumlar editörlerimiz tarafından kontrol ediliyor ve yorum kurallarına uygun ise onaylanıyor. Geçen hafta bir ziyaretçimizden gelen yorum ile birlikte cep telefonlarına güzel yorum yapanları ödüllendirmeye karar verdik. Bu amaçla ilk hediyeyi alan ziyaretçimiz, BenQ P50 model telefona yorum yapan Cüneyt Celil BEKAR Bey oldu. Celil Bey bizden 7-12 Ekim arasında gerçekleştirilecek olan CeBIT Eurasia Bilişim davetiyesi kazandı.

Siz de hediye kazanabilirsiniz
Siz de cep telefonlarına yorum yaparak birbirinden güzel hediyeler kazanabilirsiniz. Yazdığınız yorumların beğenilmesi için öncelikle yazım ve imla kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca yazdığınız yorumun, cep telefonu hakkında bilgi edinmek isteyenlere rehber olacak şekilde olması yine yorumunuzun kaliteli olmasını sağlar.

Cüneyt Celil Bekar’ın BenQ P50 için yazdığı yorum:

 • Kendisi bir PDA olup telefon özelliği sonradan monte edilmiş gibi davranan ve sizi arayanların size nadiren ulaşabilecekleri bir telefon hizmeti vermektedir. Telefonunuz açıkken kendi numaranızı ararsanız telefonun çalma ihtimali %dir. Bu sebeple Cep telefonlu yaş bıkan arkadaşlar için tercih sebebi olabilecek bir kalitededir denilebilir.

  Üzerinde bataryası olmasına rağmen aslında kendisi elektrikle çalışmaktadır. Konuşma halinde şarj süresi 30 dakika stand-by süresi de 12 saat civarındadır. Wireless açıkken şarj süresi 15 dakikadır. Ben şahsen bir mobil telefondan çok ev telefonu ya da bilgisayara bağlı Skype telefonu olarak kullanacaklara tavsiye etmekteyim. Evden ev telefonu işten iş telefonu reklamını beğenen arkadaşlara şiddetle tavsiye edebileceğim eşsiz bir telefondur.

  Tuş kilidi mevcut olmamasına rağmen cebinizdeyken yanlışlıkla kimseyi arama özelliği yoktur. Çünkü bırakın istemeden, isteseniz de arama özelliği kısıtlı bir telefondur. Cep telefonu faturası yüksek gelen, bir türlü cep telefonu konuşmalarını kısıtlayamıyorum diyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

  İki Kademeli bir batarya seviyesine sahip olup, birinci kademe kullanım için olup ikinci kademe sabit hafıza bilgileri içindir. Bütün şarjı iki kademeyi de bitirirseniz ya da sim kartınızı değiştirmek için bataryayı çıkarırsanız telefon kendini resetlemekte telefonu tekrar açtığınızda telefon ilk aldığınız hale gelmektedir. Bu cihazda yüklü işletim sistemi olan Microsoft Windows Pocket PC 2003 Phone editionın bir özelliğidir. Windows Mobile 5.0 da busorun giderilmiştir. Ama bu telefona Windows Mobile 5.0 yüklenemez. Ne kadar kullansamda telefonum hep yeni aldığım gibi kalsın diyen kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim.

  Yolda yürürken, diğer elinizde bir şey varken acilen birini aramak isterseniz buna müsaade etmemektedir. "Elindeki işi bitirmeden diğerine başlama" prensibine sahip kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim.

  Deri kılıfıyla kemerinize taktığınızda belinizde bir 7.65 silah gibi görünecek kadar büyük olup, silah heveslisi kullanıcılara şiddetle tavsiye edilir.

  Yolda birileri sizi çevirip telefon numaralarını size kaydettiriyorsa ve siz bundan bıktıysanız. Sizin için de biçilmiş kaftandır P50. Çünkü telefona kaydettiğiniz (ki o kadar yetenekli olmak herkesin harcı değildir.) numaralar en geç 2 gün içinde bir şekilde telefonunuzdan silinmektedir.

  Komşunun şifre koymadığı internetini kullanmak isteyen arkadaşlar için uygun bir cihazdır.

  *********'de hamburgerinizi yerken internete bağlanabilirsiniz. Ama hamburgeriniz bitmeden şarjı biteceği için *********lerde zaman öldürmezseniz.

  Çocuklarının internet başında çok zaman harcadığını düşünen veliler için mükemmel bir cihazdır. Kimse bu cihazın başında yarım saatten fazla zaman geçiremez. Çünkü ya cihazın şarjı biter ya da sizin tahammülünüz. Bu sebeple iki kademeli koruma sağlayan güvenli bir PCdir.

  Bilgisayara yüklenen programların benzerlerinin yaklaşık ` ı bu cihaza da yüklenebilir.

  Skype telefonu olarak kullanılabilir.

  Pek mümkün olmamakla beraber eğer bir yolunu bulup birini arayabilirseniz ya da biri bir şekilde bu telefondan size ulaşabilrse telefonun görüşme kalitesi çızırtılı olup, seni duyamıyorum ne diyosun deyip muhtelif sesler çıkararak görüşmeyi bitirmek için sıkıntı çeken arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.

  1.3 megapiksel kamerasıyla çektiğiniz resimlere baktığınızda "Yahu burda ben neyi çekmiştim. Bu ne ki diye sorarbilirsiz. Eğer siz de hitabeti seven sözlü konuşmaya görüntüden çok önem verenlerdenseniz bu telefonla çektiğiniz görüntüleri başkalarına gösterirken görüntünün aslında ne çok şeyler içerdiğini uzun uzadıya anlatabilirsiniz. Soyut resimlerden hoşlanan arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.

  Son olarak eğer böyle bir telefon edinirseniz sadece 1 aylık düzenli kullanım sonucunda en az benim kadar güzel cümleler kurabilir, hayata çok farklı pencerelerden bakmayı öğrenir hatta kullanım süresinin uzaması halinde filozof bile olabilirsiniz.

  Bu hayata farklı gözlerle bakabilme becerisi sizin zaten sahip olduğunuz bir çok problemle nasıl yaşayacağınızı da öğretir.
  Yani bu telefonu kullanırken mutlu olmasanız bile bu telefon dışında hayatınızın her alanında mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Nasıl yorum yazılır?
 • Yazım ve imla kurallarına dikkat ediniz. Cümleler büyük harfle başlar ve bitiminde nokta konur.
 • Tamamı veya bir kısmı sadece büyük harflerden oluşan kelimeler ve cümleler yazılmaz.
 • Telefona, üreticisine veya daha önce yorum yazan kişilere hakaret edilmez ve onları küçük düşürecek cümleler kullanılmaz.
 • Telefonunuzla ilgili yaşadığınız bir problemi “Çok kötü, sakın almayın.” şeklinde bir yorum yerine, size neden bu şekilde bir düşünce oluşturduğunu yazınız.Eklenme tarihi: 17.08.2008

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: