Bonuslu Avea hatlar geliyor

Bonuslu Avea hatlar geliyor

Garanti Bankası ve Avea’nın gerçekleştirdiği ve dünyada ilk kez NFC ile ödeme imkânı sunan Bonuslu Avea’nın lansmanı Paris’te Cartes Fuarı’nda yapıldı. Artık kredi kartına gerek kalmadan cep telefonlarından ödemeler yapılabilecek. Projenin toplam maliyeti ise 12 milyon doları buldu.

Cartes 2010'da tanıtıldı
Garanti Bankası ile Avea’nın 2010 Mayıs ayından bu yana, pilot uygulamasını gerçekleştirdiği temassız mobil ödeme dönemi artık başladı. Fransa Paris’te düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Kart Teknolojileri ve Uygulamaları Fuarı olan Cartes 2010’da lansmanı yapılarak dünyaya tanıtılan uygulamayla artık kredi kartına gerek kalmadan cep telefonlarından ödemeler yapılabilecek.

35 TL'ye kadar cepten ödenecek
Bir sim kart şeklinde üretilen ve “Bonuslu Avea” adı verilen uygulama sayesinde tek seferde 35 TL’ye kadar olan ödemelerin kart kullanılmadan cep telefonuyla gerçekleştirilmesinin önü açılıyor. Bu uygulama NFC yani yakın alan iletişim teknolojisinin, telefon bağımsız hale getirilerek, sim karta bir ‘kuyruk’ şeklinde eklenmesiyle gerçekleşiyor. İlk etapta 10 bin adetlik BonusluAvea piyasaya sürülürken, 2011 sonuna kadar 100 bin adetlik temassız ödeme kullanıcısına ulaşılmayı planlanıyor.Eklenme tarihi: 09.12.2010
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: