Bank Asya Turkcell Mobil Geçiş

Bank Asya Turkcell Mobil Geçiş

Şubat 2011’de hayata geçmesi planlanan, Bank Asya ve Turkcell’in ortak projesi olan mobil geçiş çözümü, NFC teknolojisini kullanarak KGS kartlarına olan ihtiyacı ortadan kaldıracak, köprü ve otoyallardan geçişlerin cep telefonu ile yapılmasına olanak tanıyacak. Bu sistem Turkcell tarafından alınacak özel SIM kartlar ile mümkün olacak. Böylece tüm cep telefonları bu sisteme dahil edilebilecek.

Özel telefon gerekmiyor
NFC teknolojisi daha önce bir kaç üretici tarafından cep telefonlarına özel sunuluyordu. Bu teknolojiden yararlanmak için, NFC özelliğine sahip telefon almak gerekiyordu. SIM kart çözümü ile, NFC özelliği SIM kartın içerisinde bulunuyor. Böylece SIM kart çalıştırabilen tüm telefonlar sisteme dahil edilebiliyor.

Kredili ve nakit KGS
Kullanıcılar tercihine göre kredili ya da nakit KGS özelliği yükleyebilecekler. AsyaCard DIT sahibi olan Bank Asya müşterileri, telefonlarını ilgili kredi kartları ile ilişkilendirerek herhangi bir yüklemeye ihtiyaç duyulmaksızın işlem yapabilecek. Kredi kartı sahibi olmayan müşteriler için ise nakit KGS özellikli SIM kartlar kullanılacak ve bu müşteriler Boğaziçi Köprüsü üzerinde bulunan dolum merkezinden ve Bank Asya şubelerinden telefonlarına geçiş için para yükleyebilecekler.

NFC - Near Field Communication
Near Field Communication - Yakın Saha İletişimi (NFC) kablosuz bir iletişim teknolojisidir. NFC, elektronik cihazlar arasında yakın mesafeli veri akışını sağlar. NFC teknolojisi, cihazların birbirlerine dokunacak kadar yaklaştıkları zaman etkin olmakta ve cihazların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. Bu cihaz sahipleri için rahatlık, kullanım kolaylığı ve güvenlik sağlamaktadır.Eklenme tarihi: 01.12.2010
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: