Avea – Turkcell savaşa başladı

Avea – Turkcell savaşa başladı

Avea ve Turkcell arasında geçtiğimiz hafta yapılan karşılıklı açıklamalarla alevlenen port savaşı mahkemelik oldu. Avea Turkcell'i dava etti. Konuyla ilgili olarak Avea tarafından yapılan açıklamada, Avea'nın Turkcell'e açtığı davanın gerekçesi ise şöyle açıklandı:

İtibarımız zedelendi
"5 Şubat 2009 tarihinde lansmanını yaptığımız “Her Yöne Sınırsız” tarifesi; kamuoyunda büyük ilgi ve takdirle karşılanmış, cep telefonu aboneleri yoğun bir şekilde Avea’yı tercih etmeye başlamışlardır. Ancak hizmetin verildiği süreç içinde, Turkcell, kanundan kaynaklanan arabağlantı yükümlülüğünü ilgili mevzuata aykırı olarak, gereği gibi yerine getirmemenin yanı sıra şirketimizin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedeleyici açıklamalarda bulunarak, şirketimizin ağır ve haksız zararlara uğramasına sebebiyet vermiştir. Turkcell’in kanuna ve ilgili mevzuata aykırı haksız rekabet teşkil eden bu fiillerinin önlenmesi ve kaldırılması için şirketimiz maruz kaldığı her türlü maddi ve manevi zararları karşılamak amacıyla dava açmıştır."

Avea söylediklerinde haklı mı?
Turkcell’in bu duruma verdiği ilk cevap aslında yeterlidir. Avea yeni tarifeyi düzenlemeden önce altyapısını hazır hale getirmeliydi. Oluşan yoğunluk nedeni ile port artırımı için diğer operatörlere başvuruda bulunmak ve bir anda bunu istemek doğru değildir. Kaldı ki, Avea’nın Her Yöne Sınırsız tarifesinden önce de port sıkıntısı yaşadığı ortadaydı. Avea’nın öncelikli hedefi nufusun %99’una ulaşmak ve kullanıcıların ön yargısı olarak değerlendirilen fakat bir gerçek olan “Avea çekmiyor.” olayını düzeltmesi gerekli.Eklenme tarihi: 12.03.2009
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: