Apple iPhone 3GS

Apple iPhone 3GS

Yeni modelin ismi belli oldu: Apple iPhone 3GS. Telefonun tasarımı daha önceki iPhone modelleriyle aynı. Multimedya ve donanım olarak iyileştirilen yeni iPhone 3GS modeli 9 Ağustos'ta Türkiye'de olacak.

Apple iPhone 3GSApple iPhone 3GS özellikleri:

  • 62.1 x 115.5 x 12.3 mm boyutlarında, 135 gram ağırlık
  • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  • 12 saat konuşma, 300 saat bekleme süresi
  • Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği,
  • 16777216 renkli, 480 x 320 px ekran
  • 16 GB / 32 GB dahili hafıza
  • 3 MP kamera, Otomatik netleme
  • Parmak izine karşı dayanıklı ekran
  • Mesafe algılayıcı ve Ortam ışık algılayıcı

Apple iPhone 3GS ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Sesle arama
Menü tuşuna uzun süreli bastığınızda sesle kontrol menüsü açılıyor ve sistem bir komut vermeniz için sesinizi dinliyor. Rehberinizde bulunan birini aramak istiyorsanız vermeniz gereken komut şu şekilde: Ara Senem Alkan Cep Arama yapmak istediğiniz kişiyi, rehberde kayıtlı olduğu şekilde söylemeniz yeterli. Son kısımda yazan Cep komutu kişinin birden fazla telefon bilgisi olması durumunda kullanılıyor. İsterseniz aynı ismi, vereceğiniz sesli komutu Evden ile bitirerek ev numarasından arayabilirsiniz. Sesli arama özelliğini kullanarak rehberde kayıtlı olmayan bir numarayı aramanız da mümkün. Bunun için menü tuşuna uzun süreli basmak ve Numara Çevir komutunun ardından aramak istediğiniz numarayı rakamlar şeklinde söylemek yeterli.

Sesle kontrol
Sesle kontrol özelliğini iPod üzerinde de kullanabiliyorsunuz. Telefonun içerisinde yer alan herhangi bir şarkıyı çalmak mı istiyorsunuz? Bunun için menü tuşuna uzun süreli basmak, Şarkı çal komutunun ardından, parçanın ismini söylemeniz yeterli. Bu komutların çalışabilmesi için daha önceden bir ses kaydı gerçekleştirmenize gerek yok. iPhone 3G S söylediklerinizi anlar ve istediğiniz şarkıyı hemen bulur ve çalmaya başlar. iPod üzerinde çalan bir parçanın ismini yine sesli komut vererek öğrenebilirsiniz. Bunun için menü tuşuna uzun süreli basmak ve Bu şarkının ismi nedir? komutunu söylemeniz yeterlidir. Sesli komut özelliğinde Türkçe dil desteği bulunmaktadır. iPhone 3G S ile ses kaydı yapabiliyor ve bu ses dosyalarını kırpabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz ses kliplerini MMS veya E-Posta ile paylaşabiliyorsunuz.Eklenme tarihi: 08.06.2009
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: