Turkcell TamNerede Servisi - Dosyalar

Turkcell TamNerede Servisi
TamNerede servisi GSM şebekesi üzerinden konum belrleme servisidir. Servise tanımladığınız numaraların nerede olduğunu cep telefonunuzdan sorgulama yaparak veya internet üzerinden görebilirsiniz. SMS ile sorgulama sonucunda size, adres bilgisi ve hassasiyet değeri gönderiliyor.

Turkcell TamNerede Servisi
Üyelik ve Konum sorgulama
Servise nasıl üye olurum?
Turkcell hattınız ile KAYIT yazıp 7017'ye kısa mesaj gönderiniz. Telefonunuza gelecek mesajı kullanıcı adı ile birlikte onaylayınız. Örnek: EVET AHMET34 Bu üyelik sonucunda ihtiyacınız olduğunda sadece kendi konumunuzu sorgulayabilirsiniz. NEREDEYIM yazarak 7017'ye kısa mesaj göndererek bulunduğunuz konuma ait adres bilgilerini görebilirsiniz.

Sevdiklerimin konumunu görmek istiyorum
TamNerede servisini kullanarak yakınlarınızın konumlarını görmek için onlarında servise üye olmalaını sağlamanız gerekmektedir. Servise yukarıdaki şekilde kayıt olan bir sevdiğinizi, kendi takip listenize eklemek için onun kullanıcı adına ihtiyacınız vardır. Göndereceğiniz örnek mesaj şu şekilde olacaktır: EKLE SENEM10 yazıp 7017'ye gönder.

Sevdiklerimin nerede olduğunu SMS ile nasıl öğreneceğim?
Servise üye olduktan sonra, listenizdeki onaylı kişilerden herhangi birinin nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız NEREDE yazıp boşluk bıraktıktan sonra sevdiğinizin kullanıcı adını yazarak 7017'ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Örnek: NEREDE SENEM10

Servis kapsamında cevap olarak gönderilecek mesaj içerisinde, sevdiğinizin konum bilgisi olarak, sokak, mahalle, il/ilçe, ve en yakın bilinen bir bilgi noktası referans gösterilecektir. Ayrıca bu mesajın sonunda bulunan WAP bağlantısına tıkladığınızda harita üzerinde de görsel konum bilgisi alacaksınız.

İnternet üzerinden konum sorgulama
Tamnerede.com internet sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sayfanızın sol tarafında listenize eklenmiş ve onaylanmış olan sevdiklerinizi göreceksiniz. Nerede olduğu görmek istediğiniz kişiyi, kullanıcı adının yanında bulunan Nerede yazısı üzerine tıklayarak, harita üzerinde görsel konum bilgisini alabilirsiniz.

Takip izni ve Arkadaş davet
İstediğim herkesi takip edebilir miyim?
Servisi kullanarak istediğiniz herkesi takip edemezsiniz. Benzer şekilde isteyen herkes de sizi takip edemez. Listenize eklemek için talep gönderdiğiniz sevdiğinize 24 saat içinde, bir onay mesajı gönderilecektir. Takip etmek istediğiniz kişinin listenize eklenebilmesi için kendisine gelen onay mesajına, ONAY boşluk sizin kullanıcı adınızı yazarak göndermesi gerekmektedir.

Servise üye olmamış arkadaşlarınızı davet etme
TamNerede üyesi olmayan sevdiklerinizi SMS yolu ile davet edebilir ve tek adımda kayıt olmalarını sağlayabilirsiniz. Davet etmek ve listenize eklemek istediğiniz kişi için EKLE boşluk sevdiğinizin Turkcell numarasını yazarak 7017'ye gönderin.

Örnek: EKLE 5321234567

Numarasını yazdığınız kişinin cep telefonuna “AHMET34 sizi TamNerede uygulamasına davet ediyor. Konum bilginizi karşılıklı paylaşmak için bu mesajı XXXX şifresi ile 7017'ye yollayın” mesajını alır.

TamNerede Ailem Servisi
TamNerede ailem servisi gün içinde sürekli olarak yerini merak ettiğiniz kişilerin konumunu otomatik olarak yollayan bir rapor hizmetidir. Ailem listenize eklediğiniz kişilerin konum bilgileri gün içerisinde sabah saat 9:00 ve akşam saat 19:00 arası her iki saatte bir olmak üzere kısa mesaj ile size gönderilecektir.

Ailem listesine kişi ekleme
AILEM boşluk, konumunu öğrenmek istediğiniz aile bireyinin adını boşluk konumunu öğrenmek istediğiniz aile bireyinin Turkcell numarasını yazarak, 7017'ye gönderin ve aboneliğinizi otomatik olarak başlatın.

Örnek: AILEM SENEM10 5321234567

Sırası ile istediğiniz kadar aile bireyini ailem paketine ekleyebilirsiniz.

Ailem listesini takip etme
Otomatik rapor saatleri haricinde de, aile bireyinizin yerini anlık olarak öğrenmek için NEREDE boşluk aile bireyinin kullanıcı adını yazarak standart sorgulama da yapabilirsiniz. Tamnerede.com adresine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak, günlük raporlara ve geçmişe dair harita üzerinde arşiv bilgisine ulaşabilirsiniz.

Silme ve İptal işlemleri
Ailem listesinden kişi silme
Ailem aboneliğinizden bir kullanıcıyı çıkarmak için, AILEM SIL boşluk Kullanıcı adı yazarak, 7017'ye gönderin. Örnek: AILEM SIL SENEM10. Ailem aboneliklerinizin tümünü iptal etmek için, AILEM IPTAL yazarak, 7017'ye gönderin.

Örnek: AILEM IPTAL

TamNerede servisini veya izleme iznini iptal etme
TamNerede servisine olan aboneliğinizi dilediğiniz an durdurabilir veya takip izni verdiğiniz kişilerin iznini iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi geçici olarak durdurmak için KAPAT yazıp 7017'ye gönderin. O andan itibaren hiçbir kullanıcı yerinizi öğrenemeyecektir. AC yazıp 7017'ye gönderirseniz, yeriniz tekrar sorgulanabilir duruma gelir. Takip izni iptali için IPTAL boşluk Kullanıcı adı yazıp gönderirseniz o kullanıcının takip listesinden kalıcı olarak çıkartılırsınız. TamNerede üyeliğinizi sonlandırmak için sadece IPTAL yazıp, 7017'ye gönderin.

Servis ücretleri
TamNerede servisi ücretlendirme
Abonelik işlemleri ve ayarlar için yapılacak bütün mesajlaşmalar ücretsizdir. TamNerede servisinde, konumu sorgulanan aboneler herhangi bir ücret ödemezler. Başarılı bir sonuç döndüren her konum sorgusunda ise, (web'den veya sms aracılığı ile) sorguyu yapan kişi 2 standart SMS / 4 Kontör ile ücretlendirilir. Numara kullanılarak yapılan EKLE işlemleri 1 SMS (2 kontör) ile ücretlendirilir. AILEM paketi üyeliği, üyelik sürdüğü sürece aylık 3 TL olarak ücretlendirilir.

Mobiletişim | Ahmet Selman Özdemir ()

Dosyalar sayfasına dönmek için tıklayınız